10 варіантів для рубрик у соцмережах ЗМІ під час війни

Навіть в умовах повномасштабної війни стрічки соцмереж медіа можуть не лише занурювати у негативні новини, а й повідомляти регулярно про хороші справи та події для України. Про що можна писати, які рубрики започатковувати, аби допомагати аудиторії поповнювати резерв сил та дбати про настрій? Зібрали 10 ідей та форматів для добрих новин

Позитивні зведення з фронту

Військовий фронт — це основне поле битви у війні. Дії ЗСУ наближають нас до перемоги над ворогом, тому людям важливо знати, що наша армія гідно відбиває атаки та робить все можливе, щоб звільнити окуповані території. Не забувайте писати про позитивні досягнення українських військових на передовій, але водночас не шкодьте їм і не створюйте передчасну ейфорію.

Статті про корисні волонтерські ініціативи, інтерв’ю з їхніми засновниками та засновницями

Розповідайте про волонтерську допомогу у вашому районі та місті, як її можна отримати, а також про людей, які долучилися до таких проєктів та щодня допомагають іншим. Демонструйте, що кожен і кожна з нас може зробити свій внесок у перемогу на своєму місці.

Позитивні результати волонтерської допомоги

Чимало людей під час війни почали волонтерити. Вони надсилають необхідне спорядження на фронт, передають гуманітарну допомогу переселенцям та тим, хто опинився у скрутному становищі, допомагають евакуювати громадян із зони активних бойових дій. Цим людям буде надзвичайно приємно дізнатися, що їхній вантаж дійшов і вже допомагає знищувати окупантів. А читачі та читачки радітимуть, коли бачитимуть, що наші військові готові до оборони, а цивільні перебувають у безпеці та мають все необхідне для життя. Тому діліться з аудиторією такими досягненнями.

Фото та історії врятованих тварин

Українці, які мають домашніх тварин, зараз переживають за своїх улюбленців. У місцях активних бойових дій для них є особливий ризик постраждати. Діліться фотографіями тварин, врятованих військовими, рятувальниками чи небайдужими громадянами. Такі зображення допоможуть відчути спокій і порадіти, що тваринки уникнули загроз та залишилися живі. Фото/історії тварин, яких прихистили військовослужбовці, рятувальники також викликають приємні емоції.

Огляди компаній та закладів, які почали працювати під час війни

Попри непрості умови, спричинені війною, бізнес починає працювати. Заклади харчування, салони краси та магазини вже починають надавати послуги, а деякі з них навіть перераховують кошти на підтримку ЗСУ, ТрО, корисні ініціативи. Допоможіть людям дізнатися про місця, де вони зможуть відчути себе як у мирні часи, придбати улюблені речі та смаколики, а також підтримати відповідальних українських виробників.

Фото з країн, де підтримують Україну

Для України у війні, яку розв’язала росія, надзвичайно важлива допомога інших держав. Розповідайте про результати та обсяги допомоги з інших країн: урядів, видатних людей, суспільства тощо. Покажіть, що громадяни нашої країни не залишилися самотніми у цій війні з росією.

Перелік компаній, що відмовляються працювати у росії

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого чимало виробників різних видів товарів і сфер підтримали санкції проти росії. Вони зачинили свої офіси та перестали постачати продукцію до країни-агресорки. Розповідайте про компанії та бренди, що відмовилися спонсорувати війну на боці окупантів і припинили вести бізнес у росії або ніколи його там не мали. Таким чином також можна показувати, які країни підтримали Україну, а також звертати увагу на виробників, чию продукцію можна купувати.

Добірки для зменшення тривожності чи саморозвитку

Попри те, що війна триває, людям важливо повертатися до звичного життя: здобувати нові знання та навички, а також відновлювати емоційну рівновагу. Діліться з аудиторією добірками безкоштовних курсів для розвитку в різних сферах, сервісами з книгами чи актуальною інформацією про роботу, а також фільмами для відпочинку. А для того, щоб допомогти слідкувати за ментальним здоров’ям, можна зібрати додатки для медитації чи сервіси надання психологічних консультацій.

Героїчні історії, присвячені героїзму українців та українок

За час війни в Україні з’явилося чимало героїв/героїнь і символів безстрашного опору російським військовим. Зберіть вірші, малюнки, фотоарти та інші мистецькі твори, присвячені борцям, які захищають нашу країну, містам, які вистоюють у боях з окупантами та діліться ними з читач(к)ами. Це допоможе іншим надихнутися, а також щоразу збільшувати віру у нашу перемогу.

Меми та веселі колажі

Гумор може допомогти відволіктися від щоденного моніторингу новин і захистити психіку від тривожності. Така дегуманізація ворога сприяє підйому бойового духу. Створюйте періодично актуальні меми про сучасні реалії, розповідайте про веселі, ціннісні та важливі історії з війни.
Авторка: Влада Віннікова. Коректорка: Діана Підбуртна.
[mistape]

Читати також

error: Content is protected !!