У пошуках фінансової правди. Діяльність журналіста Пола Баррі

«Один з найбільш шанованих австралійських журналістів», — пишуть про нього ABC. Розповідаємо про діяльність Пола Баррі, британсько-австралійського журналіста, який написав про фінансовий крах Алана Бонда та отримав нагороди Logie та Walkley за найкращі репортажі.

Англія, Австралія, ABC 

Пол Баррі народився у селі Лімпсфілд, Англія. Альма-матер журналіста — Оксфордський університет. Там вивчав політику, філософію та економіку. Пол почав журналістську кар’єру у Лондоні як економічний кореспондент для Investors Chronicle. Це британське щотижневе видання, яке спеціалізується на питаннях глобального економічного ринку та подіях корпоративного світу. 

Пол 10 років працював репортером у BBC. Він вів програми The Money Programme, Newsnight та Panorama. Після переїзду до Австралії журналіст змінив кілька медіа, серед них Seven Network. Проте найдовше затримався у ABC, де працює ведучим телевізійної програми Media Watch, що аналізує роботу медіа. Вести Media Watch Пол почав у 2000 році, але того ж року його звільнилияк виявилося потім, тимчасово — через інтерв’ю з головою ABC Дональдом Макдональдом про використання виданням державного бюджету. Пол Баррі знову став ведучим шоу Media Watch у 2013 році.

Зліт і падіння Алана Бонда

Пол Баррі став відомим у 1993 році, після публікації низки репортажів «Зліт і падіння Алана Бонда» про банкрутство австралійського магната, фінансовий крах якого став найбільшим в історії австралійського бізнесу. «Ви можете натрапити лише на одного Алана Бонда, і я знайшов свого»,сказав журналіст.

У 2001 році Пол написав ще одну книгу про Бонда — «Going for Broke — Алан Бонд з цим впорався». Через шість років після цього Алан Бонд подав на Баррі до суду через його чергову статтю (усього їх було чотири). Бонд заявив, що матеріал містив вісім неправдивих тверджень. Після апеляції троє суддів федерального суду вирішили, що «претензії пана Бонда не мали підстав достатніх для того, щоб перемогти». 

За словами Пола Баррі, Алан Бонд починав свою діяльність в Австралії з «десятьма фунтами в кишені» та всього досягнув своїми силами. Проблема полягала у тому, що він закінчив тим, що крав гроші у людей та загалом намагався всюди отримати вигоду.

Ось як він прокоментував діяльність Алана Бонда для ABC News: «Він починав у цій країні (авт.примітка — Алан Бонд народився в Англії, проте переїхав до Австралії) 10 фунтів, або ж як “десятифунтовий” британець”, тобто він зробив себе сам і у багатьох сенсах був визначною людиною. Проблема полягала у тому, що він закінчив тим, що крав гроші у людей та загалом намагався вчепити кілька фунтів собі в кишеню, незалежно від того, звідки ці гроші».

Пол Баррі, Sky News Australia

Секс, брехня, спадкоємство Мердока й інші журналістські розслідування Баррі

Провідна тема кар’єри Пола Баррі — розслідування фінансової діяльності людей та компаній. Пол написав дев’ять книжок: «Зліт і падіння Алана Бонда», «Зліт і падіння Керрі Пакера», «Going for Broke — Алан Бонд з цим впорався», «Going for Broke — Алан Бонд з цим впорався» (оновлена версія), «Багаті діти: Як Мердоки та Пакери водночас втратили 950 мільйонів доларів», «Багаті діти: Як Мердоки та Пакери водночас втратили 950 мільйонів доларів» (оновлена версія), «Занесло: історія Шейна Уорна» й «Хто хоче стати мільярдером? Історія Джеймса Паркера». 

Наразі остання книга Баррі — «Гострі новини: секс, брехня та спадкоємство Мердока». Вона розповідає про Руперта Мердока, міжнародного медіамагната та президента «News Corp» (авт. примітка — одна з найбільших у світі медіакорпорацій, яка володіє впливовими газетами, зокрема Wall Street Journal і Times), та його спадщину. У віці 82 років Руперт розлучився з третьою дружиною та зіткнувся із найскладнішим завданням свого життя: передачею своєї імперії дітям. «Чи стане це кінцем династії Мердоків?» — одне з питань, на які Пол намагається знайти відповідь у розслідуванні. 


«Його британські видання ловили на прослуховуванні телефонів та корупції великого масштабу. Щонайменше двадцять журналістів скоро опиняться у суді через злами і корупцію та можуть потрапити до в’язниці. Проте Руперт “квітне” у кризі. Нещодавно він розділив News Corp на дві частини, подвоїв свій капітал та загалом живе як людина у розквіті сил»

 З опису книги «Гострі новини: секс, брехня та спадкоємство Мердока»


«Зараз ЗМІ публікують більше колонок, ніж глибоких розслідувань — або, принаймні, так здається. Як ви вважаєте, чому?  Особисті думки не коштують нічого. Щоб відкопати факти, потрібен час», сказав Пол Баррі під час сесії питань і відповідей для The Guardian.

Ілюстрація та текст: Марії Кудіної

[mistape]

Читати також

error: Content is protected !!