Добірка подкастів для журналістів та журналісток і не тільки

А ви знали, що слухання подкастів допомагає вашому мозку? За результатами дослідження Університету Каліфорнії в Берклі,  навіть пасивне прослуховування історій має достатньо переваг. Комедійні подкасти зменшують стрес, медитаційні — підвищують концентрацію, а подкасти тру крайму взагалі можуть врятувати вам життя. Зібрали добірку подкастів, які допоможуть більш ефективно працювати та покращити ваші навички — журналістські й не тільки.


Українська журналістика в подкастах 

Пост правдимедіаграмотність, критичне мислення, журналістська етика усе в подкасті від Куншту та ведучих Кирила Безкоровайного та Дар’ї Кузяви. У ньому ви дізнаєтеся про цікаві кейси маніпуляцій, фейків і масового психозу, в які повірили та котрі розповсюдили самі журналіст(к)и. Цей подкаст можна вважати повчальним для новачків і профілактикою для досвідчених колег.

Медіапрактики подкаст про українську журналістику від  The Ukrainians. Зустрічайте керівника напряму «журналістика даних» в texty.org Анатолія Бондаренка. Не знаєте, як привернути увагу інвесторів до вашого медіа? Засновник CookEd Денис Бортніков розказує про краудфандинг. Гості подкастів надихають спробувати себе в різній журналістиці.

Маніпулятори подкаст про маніпуляції та фейки від НВ. Чи задумувалися, звідки взялися розповіді про «один народ» і про те, що Україна краде газ у Росії? Журналіст НВ Дмитро Тузов аналізує основні наративи, які представлені в російській пропаганді, міфи й інші побрехеньки та показує, як журналістика може протистояти їм.

Кляті Питання —не хочете відставати від останніх політичних подій? Хто такі таліби? А що означає звільнення Разумкова? Та що не так з іпотекою в Україні?  Кляті питання від Федіра Попадюка з Української Правди розкажуть. Крім того, якщо вас бентежить якесь «кляте питання», то ви можете написати чатботу подкасту, й автори дадуть відповідь на нього в якомусь з випусків.

English… do you speak it?

Слухання іноземних подкастів, а особливо на тематику, яка вам подобається, підвищує рівень сприйняття інших мов. Крім того, іншомовні подкасти відчиняють двері в інсайти світової журналістики. Вони не тільки прокачають вас як журналіста, але й підтягнуть англійську. 

Tip off подкаст створила журналістка-розслідувачка та ведуча Tip Off Мейв  МакКглінахан. Кожен епізод вона присвячує журналіст(к)ам і їхнім розслідуванням. Ви почуєте про журналістську витривалість, упертість і наснагу з перших вуст і зрозумієте, що можете бути не тільки журналіст(кою)ом, але й маєте знатися в шпигунстві, хакерстві та розслідуваннях. 

Journalism.co.uk podcast подкаст від британської команди однойменного сайту. Кожен випуск — це розмова про журналістику й успішні практики медіабізнесу. Хочете почути, що думає редактор Los Angeles Times про расизм чи на що звертає увагу ньюзрум Sky News? Про все це  дізнаєтеся в подкасті.

Serial легендарний подкаст, який став популярним уже на першому сезоні. До його створення долучилася ветеранка журналістики Сара Кеніг. У ньому Сара розповідає історію вбивства дівчини Хей Мін Лі. Однак основна увагу вона приділяє не загиблій, а Аднану Саєду її засудженому вбивці. Історія не відпускає з перших хвилин і постійно змушує сумніватися.

Не зовсім журналістика. Але…

Правила гри — подкаст із соціологічним присмаком від The Ukrainians і ведучого Данила Судиного. Ви колись ставили собі питання, чому ми поводимося в суспільстві саме так, а не інакше? Як  оточення впливає на наші смаки, погляди та мрії? У кожному епізоді гості розповідають про концепцію відомих соціологів, які пояснюють, чому саме так функціонуємо ми та наше суспільство.

Що з економікою? подкаст від Громадського радіо допоможе вам розібратися в цьому питанні. Чи хоча б у частині економічних процесів в Україні. Ведучі Андрій Федотов і Юлія Мінчева розбирають політичний стан через події в економіці країни та світу. А це означає аналіз ситуації з біженцями на білоруському кордоні, економіки під час пандемії та багато цікавих сюжетів про складне.  

Vertigo це подкаст Радіо Поділ для тих, хто хоче писати, оглядати чи дізнаватися найцікавішу інформацію про кіновиробництво  Ведуча та кінокритикиня Аня Дацюк зі своїми гостями говорить і про кастинги, і про справи кінобізнесу на карантині, і про нові Зоряні Війни.

Колючі ріжучі це подкаст від видання «Ґрати», де через розповіді людей, які зіштовхнулися з правосуддям, ведучі розповідають про гучні та не дуже справи. Подкаст підкупає своєю інформативністю. Адже за 20 хвилин авторам вдається вкласти максимум інформації незалежно від того, чи то довголітня сага по справі журналіста Георгія Гонгадзе, чи то окремі історії псевдомінерів.

Простими словами розповідає про основні психологічні концепції з гумором. Я Джоуї чи Чендлер? Грифіндор чи Слизерин? А може, у мене нарцисизм? Більше вам не потрібно проходити тести у Facebook, щоб дізнатися свій психотип. Ведучі подкасту від The Village розкажуть що не так із психотипами, чи варто їх визначати та взагалі що робити з різними особливостями нашої психіки.

Авторка: Анастасія Шевченко. Коректорка: Марина Кулініч.

[mistape]

Читати також

error: Content is protected !!