Нетворкінг, інтерактиви, розмови про табуйовані теми, корупцію в політиці, висвітлення самітів та журналістику колись і зараз.
«Якби у мій час були такі заходи для журналістів-початківців, то я б почала думати про серйозні речі набагато раніше», — пошепки зізнається організаторкам головна редакторка «Дзеркала тижня» Юлія Мостова.
Поки ми готуємо ланч для зголоднілих слухачів, журналіст-розслідувач програми «Схеми: корупція в деталях» Георгій Шабаєв розповідає про те, як викривати конфлікт інтересів у діях народних депутатів. Виділена година для лекції давно минула, але спікера продовжують засипати питаннями.
До лимонадо-перерви й годі закликати. Спікери вміють утримувати увагу до останньої хвилини, а яблука, які падають з дерев, наче голосно кличуть: біжіть їсти.
Послухати чотирьох журналістів у передостанній день літа зібралися студенти, колеги за ремеслом та частина команди Медіаплатформа. Останні нарешті зустрілися наживо, деякі — після кількох сотень кілометрів у потязі чи автобусі.
Аудиторія допитлива. Жоден спікер та спікерка не пішли з Медіапікніку без додаткових питань. Слухачів цікавило, як журналістка «Новое время» Олександра Горчинська готувала матеріали про БДСМ та київський крематорій та як писати на незручні теми, щоб тебе не звинуватили в усіх гріхах.
Головна редакторка видання «Дзеркало тижня» Юлія Мостова на своїй лекції акцентувала на тому, щоб створювати якісний інформаційний контент, журналісти мають щиро перейматися проблемами суспільства. «Бо нічого не може залишитись байдужим: ані вулична бійка, ані фальшування виборів»,— підкреслювала Мостова.
Випусковий редактор програми новин «Факти» і журналіст-міжнародник Андрій Гетьман звик пояснювати принципи журналістської роботи на самітах практично. Тож шукати інфоприводи у величезному тексті з підсумками останнього саміту «Україна – ЄС» довелося самостійно. «Розшифровувати мову дипломатів — важлива навичка для політичних журналістів», — казав Гетьман.
Після лекцій нас залишилось чимало, тому вирішили продовжити нетворкінг та зіграти в гру. Лише уявіть, яких курйозних текстів ми наскладали і скільки ще яблук впало від нашого сміху.
Від закінчення останньої лекції минуло кілька годин, але з деякими лекторами та гостями досі не могли розпрощатися. З усіх питань, які кортіло обговорити, врешті-решт лишилося тільки одне: чому ми не робили цього раніше?